Чи можна скоротити жінку з дитиною до 3 років або до 14?

Всі категорії працівників, які не підлягають звільненню, чітко позначені у статті 261 Трудового Кодексу РФ. Часто трапляється, що роботодавець заявляє жінці про звільнення, сподіваючись на її юридичну неграмотність. Кожна мати повинна знати, що її не можуть звільнити, якщо вона виховує дитину до 3 років. Коли дитина стає старше, жінка не підлягає звільненню лише у тому випадку, якщо вона мати-одиначка і доглядає за дитиною до 14 років. Якщо дитина має ступінь інвалідності, то вік зсувається до 18 років. При цьому не можна звільнити жінку навіть за скорочення штату і взагалі з будь-яких інших причин. Це абсолютно незаконно.

А що з вагітними жінками? Чи можна звільнити вагітну жінку з дитиною? Немає. Ні при яких умовах, роботодавець не має право розривати договір з вагітною працівницею.

Чи мають право скоротити вагітну з роботи – коментарі експертів

Дану ситуацію коментує незалежний фахівець Міжнародної Асоціації Юристів, Антон Градовський. Він заявляє:

– Я здивований рішеннями деяких роботодавців. Часто до мене звертаються з питанням, чи можна скоротити вагітну жінку. Не розумію, чим вони керуються, приймаючи рішення звільнити співробітницю положенні. Мало того, що це незаконно, і роботодавцю доведеться відновити її на посаді, так йому ще загрожує великий штраф і санкції на ведення трудової діяльності. А потрапити під пильну увагу відповідних органів соціального і юридичного контролю буває не дуже приємно.

Часто виникає ще й таке питання: чи мають право скоротити вагітну жінку, якщо у неї вже є діти. Однозначно – ні. Експерт повідомив, що якщо співробітницю все ж спробують звільнити, то кращий вихід – знайти хорошого юриста і звертатися до суду. У разі, коли грошей на адвоката немає, скласти позов можна самій. У законі про трудової діяльності немає ніяких складних нюансів, і суд обов’язково стане на бік жінки. Мало того, якщо правильно оформити позовну заяву, то можна домогтися компенсації судових витрат і навіть отримати деяку суму за моральну шкоду. Вимагати можна розмір середнього заробітку, перерахований з дня звільнення. Тобто роботодавець виявиться в мінусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *