Чи можна стелити ламінат на дерев’яну підлогу?

За останні десять років дане підлогове покриття зарекомендувало себе як якісний матеріал, який використовується не тільки для житлових приміщень, але і громадських. Ламінат відрізняється тим, що легко вкладається і володіє високою зносостійкістю, його можна стелити на дерев’яну підлогу, якщо той володіє необхідною міцністю.

Щоб укладати ламінат на таке покриття потрібно спочатку демонтувати старі дошки і перевірити, у якому стані знаходиться основу. Неприпустимо, щоб були просідання або скрипи, тому що це перша ознака того, що дошки почали гнити. Зіпсовані елементи необхідно замінити перед тим, як укладати ламінат.

Для забезпечення додаткової теплоізоляції можна використовувати рулонний утеплювач, який накривається фанерою. Її товщина повинна бути тим більше, чим більше нерівностей на підлозі.

Після її укладання варто пройти по підлозі і прислухатися. Якщо від кроків немає сторонніх звуків, а фанера під ногою не провалюється, значить, фанеру прикручуємо до основи за допомогою шурупів, і можна приступати до укладання ламінату. Варто пам’ятати, що коливання нерівностей на дерев’яній поверхні не можуть перевищувати більше 2-3 міліметрів.

Чи можна утепляти дерев’яний будинок зсередини?

Саме по собі дерево володіє прекрасними теплоізоляційними якостями, ось чому взимку в такому житлі тепло, а влітку прохолодно. Незважаючи на це в холодні зими стає відчутно, що тепло з будинку йде. Це може бути із-за поганого з’єднання колод між собою. Через щілини і тріщини тепле повітря виходить назовні. Протяг нікого не влаштовує, тому деякі жителі таких будинків запитують, а чи можна утепляти дерев’яний будинок зсередини?

Найбільшою проблемою додаткового утеплення є те, що такі стіни погано прогріваються, виникає точка роси, із-за якої псується сам утеплювач, з’являється цвіль, грибок.

Щоб частково цього уникнути, можна використовувати пароізоляцію, але тоді потрібно робити додаткову вентиляцію в приміщенні. Не всім подобається, що після якісного утеплення такого житла доводиться спостерігати скорочення житлового простору всередині, адже процес передбачає створення пароізоляції, теплоізоляції, гідроізоляції і обшивки.

Якщо будинок звели недавно, то всі роботи виконують тільки після його усадки, щоб запобігти появі нового вільного простору між колодами.

Потрібен камін в дерев’яному будинку? Докладні відповіді.

Якщо ви побудували житло в лісі, де неможливо створити іншу систему опалення, крім як за допомогою каміна, то міркувати про те, чи потрібен камін в дерев’яному будинку недоречно. Звичайно, для того, щоб його там побудувати, необхідно суворо дотримуватися норми і вимоги СНиП, але це стосується і кам’яних будинків.

Заходи протипожежної профілактики дуже прості – дерев’яні частини будівлі повинні знаходитися на відстані від каміна, димаря чи бути добре ізольовані. Обов’язково, щоб підлогу перед каміном був зроблений з невозгораемого матеріалу.

Варто пам’ятати, що зведення каміна до того, як будинок не усядет неможливо, тому що за ним підуть тріщини. За перший рік після будівництва дерев’яне житло просідає в середньому на 15 сантиметрів, тому при проектуванні каміна, варто враховувати можливість додаткової усадки згодом.

Раніше каміни в будинках працювали на дровах, але тепер більш популярними стали електрокаміни, завдяки яким відсутня в домі запах диму, відкритий вогонь.

Щоб в оселі було тепло, варто не тільки зводити камін, але і ставити вікна взимку, обшивати будинок сайдингом, утеплювати його зсередини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *