Чи можна жити без води – інформація для написання повідомлень, творів школярам

Тіло дорослої людини на 65% складається з води, хоча до старості це значення зменшується. Це пов’язано зі зниженням здатності білків зв’язувати велику кількість води, в результаті чого водний баланс порушується, а організм старіє. Ця речовина є важливою складовою рідинних середовищ організму – крові, лімфи і тканинної рідини. Вода також омиває усі клітини організму і приймає важливу участь в обміні речовин. Вчені стверджують, що без участі води в організмі не відбувається жодного процесу, що має відношення до обміну речовин. Треба пам’ятати, що при інтенсивних фізичних навантаженнях і підвищенні температури зовнішнього середовища, потреба людини у воді значно зростає. Це пов’язано з тим, що організм намагається захистити себе від перегріву, виділяючи піт. Кількість поту, що виділяється за добу може досягати 10 л.

Але не тільки людина не може існувати без води: в ній потребує переважна більшість тварин, трави, дерева та інші живі організми. Наприклад, у рослин вода становить до 95% маси і бере участь в усіх процесах їхньої життєдіяльності.

Алкоголь – це напій, у складі якого є вода. Але чи можна жити без алкоголю? Лікарі та науковці в цьому питанні абсолютно одностайні: не тільки можна, але і потрібно! Алкоголь є причиною багатьох хвороб, нервових розладів, деградації особистості. Вживання алкоголю руйнує тканини і органи людини, в тому числі, кору головного мозку, в результаті чого погіршується пам’ять, координація рухів, стає складно зосередитися. У питущих людей у 15 разів нижче ймовірність народити здорову дитину. Ще в утробі матері органи малюка формуються неправильно, в результаті чого він народжується з різними дефектами, а в майбутньому може мати відставання в розвитку.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *