Чи Треба платити транспортний податок, якщо машина в лізинг, в угоні або продана?

Іноді є випадки, коли визначити, чи треба платити транспортний податок, вкрай складно. Першим з них є ситуація, коли машина знаходиться в угоні. За законом плата буде стягуватися з власника, але якщо він хоче позбутися від цього обов’язку, то йому потрібно буде зняти її з обліку. Так, після знаходження автомобіля потрібно знову зареєструвати його в ГИБДД. Наступним питанням стає ситуація, коли автомобіль або техніка береться в лізинг або ж була продана. Для цих моментів правила діють аналогічно. Якщо одержувач лізингу не перереєстрував засіб на себе, то його платником є власник.

Щодо того, чи сплачує транспортний податок ІП та ТОВ? У законодавстві сказано, що платником можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. До того ж наявність ССО не звільняє ІП від сплати такого мита.

чи Є знижка пенсіонерам на транспортний податок – коментарі фахівців

Завдяки збільшенню соціальних виплат, багатьом пенсіонерам надаються пільги і допомоги. Щорічно список посібників значно збільшується, тим самим дозволяючи пенсіонеру гідно жити в умовах ринкової економіки. Так як багато людей, що досягли пенсійного віку, продовжують свою трудову діяльність і пересуваються на власних автомобілях, дуже важливе питання, чи є знижка пенсіонерам на транспортний податок?

Законодавством така пільга не передбачена, але кожен регіон, здатний самостійно вибирати податкову політику може надати таку можливість. Варто розуміти, що сама по собі пільга не почне діяти, а її присудження здійснюється тільки за заявами. Для цього необхідно звернутися з відповідним запитом до Податкової служби за місцем прописки, яка повинна встановити зменшення виплати. При цьому заява на отримання такої пільги не має встановленої законодавством форми і може бути заповнена у вільному вигляді.

Дуже важливо, що таке зменшення може торкнутися пенсіонера тільки один раз, тому при наявності двох і більше автомобілів, він повинен сам вибрати до якого з них буде прикріплена знижена ставка оподаткування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *