Чи Вигідно працювати в таксі: всі аспекти

Сьогодні існує кілька способів заробляння грошей на послуги таксі. Як і раніше, перший варіант – це таксопарки. Можна працювати в таксі без ІП, без ліцензії та без стажу водіння? Так, тут можна буде працювати без ІП та ліцензії. Як влаштуватися в таксопарк? Туди беруть водіїв тільки з великим стажем і, можливо, вже мають досвід роботи в таксі. Найбільший плюс – у вас може і не бути власної машини – її надасть фірма, ви будете працювати на авто компанії. Але умови праці, найчастіше, пропонуються рабські. Таксист повинен виконувати щоденний план, якщо не виконує, то його борг зростає. Він бере замовлення від диспетчера, тому багато працівників диспетчерської служби «зловживають становищем», тобто працюють за принципом: «хочеш отримувати замовлення – плати». Загалом, працювати можна і без машини, але тут існує пряма залежність між відносинами водія з диспетчерами, і його зарплатою.

Ще один варіант – робота в диспетчерському таксі. Тут всі повинні працювати на своєму автомобілі, можна на купе. Плану немає. Але, чи варто йти працювати в таксі на таких умовах? Чи можна заробити 50 000 в місяць в Москві? Звичайно, треба пам’ятати, що для початку вам потрібно буде отримати ліцензію на перевезення, платити податки, також самому заправляти машину і ремонтувати її. Тобто десь 50% від отриманої суми потрібно відкладати на витрати.

Таким чином, робота таксиста несильно прибуткова, тільки якщо ви не власник цього бізнесу.

Є сенс працювати в таксі: плюси і мінуси

Кожна людина у своєму житті вдавався до послуг таксі або кого-то підвозив за гроші. Тому в умовах кризи деякі замислюються про підробіток, інші потрапили під скорочення і знаходяться в пошуках роботи. Давайте розглянемо, чи є сенс працювати в таксі на власній або орендованій машині в СПб?

На вимогу ФЗ №69 «ПРО таксі», якщо ви займаєтеся приватним візництвом, а не працюєте в таксопарку, то у вас повинна бути ліцензія на перевезення. Її можна отримати тільки при відкритті ІП, яке тягне за собою сплату податків ФНС РФ і внесків у Пенсійний фонд РФ.

Навіть на початковому етапі можуть виникнути певні витрати. Щоб їх уникнути, можна влаштуватися працювати у таксопарк, там, звичайно, майже нічого не заробите, але, хоча б подивіться на роботу зсередини. Також можна зареєструватися в інтернет-диспетчерських, але тут за кожен замовлення з вас будуть брати від 15-20%, при цьому бензин, ремонт повністю на вас.

До цих способів можна вдатися лише на нетривалий час, т. к. часто співробітники ДАІ викликають таксі, потім по приїзду починають перевіряти всі необхідні документи. При собі за законом у вас повинні бути: паспорт, виписка з ЕГРІП (давність 30 днів), свідоцтво про реєстрацію авто, а якщо автомобіль в лізинг, то і копія договору лізингу. При пред’явленні цих документів вам випишуть штраф на 5000 рублів.

Робота таксистом буде прибутковою справою, якщо ви знайдете собі постійних клієнтів, наприклад, тих, які їздять на роботу вранці, можливо протягом дня треба буде відвозити їх дітей кудись на «гуртки». Єдине, треба пам’ятати, що тут для утримання клієнта, потрібно буде брати трохи менше грошей, ніж по таксометру, щоб ця людина могла вас порадити і своєї рідні, заможним друзям і знайомим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *