Небезпечна кіста і чи потрібно її видаляти

  • тиснути на внутрішні органи, викликаючи больові відчуття;
  • існує ризик лопанання;
  • можливо загнивання оболонки навколо пухлини;
  • може призвести до утворення злоякісних пухлин.

Під час того як новоутворення лопається, можливі деякі плачевні наслідки. Так, наприклад, це може призвести до рясного крововиливу. Особливо це небезпечно у випадку з кістою головного мозку.

Загнивання також може призвести до сумних наслідків. Однак, найчастіше така дія відбувається, коли вмістом пухлини є гній, але все ж, такого роду процес може сприяти розвитку інфекцій і бактерій в організмі людини.

Найбільш серйозним ускладненням хвороби є утворення злоякісних пухлин. Так, у деяких випадках захворювання може сприяти утворенню раку. Згідно зі статистикою такий процес спостерігається лише у 2% пацієнтів. Але при цьому не варто затягувати з лікуванням пухлини, і слід відразу ж звернутися до лікаря за порадою потрібно видаляти кісту і яким способом це можна зробити.

Може кіста розсмоктатися

Такі новоутворення, як кіста, можуть, сильно турбувати людину, або не впливати на його здоров’я. Все буде залежати від того, яких розмірів досягла пухлина. Багатьох пацієнтів цікавить питання чи може кіста розсмоктатися? Дані випадки вкрай рідкісні, і без якого-небудь втручання практично неможливі.

Так як її розвиток може привести до сумних наслідків слід почати лікування негайно. Якщо пацієнт боїться хірургічного втручання, і є можливість більш легких шляхів позбавлення від недуги, то можна застосовувати консервативну терапію. Так, можливо поступове усунення пухлини шляхом прийому деяких препаратів. Одним з методів можна вважати прийом гормональних препаратів, при утвореннях в яєчниках.

При лікуванні пухлин, що утворилися в щитовидній залозі, також можливе лікування препаратами, які здатні розшарувати її. Так, застосовується ряд засобів, що сприяють виробленню певних речовин, які містять у складі елементи, що роз’їдають оболонку кісти.

Якщо ж кіста досягла дуже великих розмірів і прийом препаратів може викликати її розрив, то лікарем приймається рішення про проведення хірургічної операції, яка зможе в кінцевому підсумку повністю позбавити людину від даної проблеми.

Чи можна вилікувати кісту

На сьогоднішній день медицина може повністю вилікувати доброякісні пухлини. Однак методики вирішення даної проблеми можуть бути різними, залежно від ступеня розвитку хвороби.

Для того щоб дізнатися найбільш підходящий спосіб в індивідуальному випадку, пацієнту необхідно проконсультуватися з лікарем, та дізнатися чи можна вилікувати кісту і яким способом.

Одним з найбільш складних випадків утворення пухлини є поява в бартолиновой залози. Це гінекологічне захворювання становить 2% від загального числа, і вимагає негайних дій. Лікування препаратами не дає належного ефекту в даному випадку, і, може, лише трохи призупинити ріст новоутворення. Найчастіше застосовується хірургічна операція, яка може видалити пухлину без яких-небудь наслідків, чи буде вилучено разом з самими залозами. Якщо кіста почала турбувати жінку при русі або статевому акті, то застосовується розтин кісти і видалення її вмісту. Або ж налагоджується інший відтік секрету, що виділяється залозами. Варто знати, що такого роду методи не дають повної гарантії лікування, а сама пухлина почне розвиватися заново. Для повного позбавлення від хвороби застосовується видалення новоутворення разом із залозами.

Якщо пухлина дала нагноєння, то перед початком проведення будь-яких хірургічних втручань, проводиться попередня очистка місця проведення робіт, щоб уникнути зараження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *