В якому віці віддавати дитину в садок

Дитячі садки з ясельними групами створені скоріше для матерів-одиначок або для малозабезпечених сімей, які не мають можливості перебувати з дитиною до старшого віку. Провідні психологи світу рекомендують відправляти дитину в дитячий сад в 4 роки, коли він вже почне цікавитися іншими дітьми, дорослими, може проводити час без матері і інших близьких. Якщо віддати дитину в садок занадто рано, можна зіткнутися з постійними хворобами, порушенням психіки дитини, агресивністю, замкненістю та іншими проблемами, які виникають із-за психологічної травми після розлуки з матір’ю.

Потрібен дитині садок: всі за і проти

Безумовно дитині потрібне спілкування з іншими дітьми і соціальний розвиток, але це не означає, що його неодмінно треба віддавати в дитячий садок. Для початку потрібно зважити всі за і проти. До плюсів дитячого саду можна віднести: можливість спілкуватися з безліччю своїх однолітків, що є важливим етапом в розвитку дитини, можливість спілкуватися з іншими дорослими, крім матері, що допоможе в майбутньому легше знаходити спільну мову з учителями. Також в садку дитину навчать деяким правилам поведінки, будуть проводити з ним фізичні й інтелектуальні заняття.

Питання, чи потрібен дитині садок, в основному виникає при обговоренні мінусів дитячого закладу. Якщо батькам вдається знайти ідеальний садок з чудовими вихователями, дітьми, освітньої та розвиваючої програми, хорошим харчуванням і т. д., то мінуси відвідування садка можуть полягати тільки в індивідуальних особливостях дитини.

Певна користь у садочку є, але, якщо у самих батьків є можливість надавати дитині активне спілкування з іншими дітьми, дорослими, активно з ним займатися, можна досягти набагато більших результатів, ніж в дитячому закладі.

Віддавати дитину в ясла

Якщо виникає питання, чи віддавати дитину в ясла, потрібно знати, що рекомендується відправляти дитину в садок мінімум 3 роки. Як правило, в ясла віддають дітей лише тоді, коли зовсім немає можливості залишити його вдома. У 1,5-2 року багато батьків вже швидше хочуть піти на роботу і доручити майже повне виховання своєї дитини нянечкам з садка. Але дитина в такому віці ще не готовий відлучатися від мами, тим більше на цілий день.

Як би не було важко, краще залишити дитину вдома і не піддавати його різних стресів. Першою проблемою, з якою зіткнутися батьки віддали дитину в садок, це часті хвороби. Не варто думати, що в цьому винні інші діти, що розносять мікроби. Хвороби розвиваються на тлі сильного стресу, який дитина відчуває, залишаючись без знайомих осіб в чужій обстановці. В період активного зростання і розвитку, дитині просто необхідна любов, турбота і увага мами. Якщо йому відмовляти в цьому, в майбутньому можна зіткнутися з серйозними проблемами особистого характеру.

До того ж, сама молода мама не встигне оглянутись, як малюк виросте. Ось на цьому етапі і прийде жаль, що в самому прекрасному віці дитини на нього не вистачило часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *