Входить лоджія в площа квартири?

Для його дозволу варто звернути пильну увагу на положення Житлового кодексу, нормативної будівельної документації та інструкції про проведення обліку житлового фонду. Так ось інструкцією визначено кілька понять площі квартири – житлова площа, площа квартири загальна площа. Ці поняття використовуються для різних цілей (статистики, обліку, розрахунку розміру комунальних платежів тощо) і відповідно різняться між собою.

Житлова площа передбачає сумарні розміри всіх житлових приміщень. Поняття «площа квартири» найбільш широке і включає в себе загальну площу житлових приміщень з добавкою квадратних метрів допоміжних приміщень (кухня, коридор, ванна кімната та санвузол). Балкони і лоджії до цього поняття не застосовні.

А найбільш широким поняттям, що враховує дійсні розміри житла, стала «загальна площа квартири», розрахована як сума площ усіх приміщень, а також балконів, лоджій, веранд.

Таким чином, стосовно до вищезазначеного питання, варто відзначити, що балкон у площа квартири (дотримуючись керівним документам) не входить.

Входить балкон у вартість квартири?

Розрахунок вартості майбутньої квартири проводиться ще на стадії її проектування. А тому у майбутніх господарів виникають сумніви – чи входить балкон у вартість квартири при покупці?

Думки експертів в цьому питанні однозначні – розрахунок вартості майбутньої квартири необхідно проводити з урахуванням площі балкона. Незважаючи на те, що ця частина квартири не буде, за призначенням, використовуватися як житлова, оплачувати її все ж доведеться.

Єдиною втіхою для покупця стають понижуючі коефіцієнти, обумовлені у відомчій Інструкції «Про проведення обліку житлового фонду в РФ». В інтересах розрахунку загальної площі квартири (площ приміщень, вбудованих шаф, лоджій, балконів тощо) підрахунок площинних розмірів для балкона буде проведено з урахуванням понижуючого коефіцієнту, який для балконів і терас прийнятий у розмірі трьох десятих.

Таким чином, домогтися хоч невеликий, але все ж економії грошових коштів при купівлі споруджуваної квартири можна лише при ретельному розрахунку її загальної площі. При цьому слід особливо уважно читати всі пункти договору, так як забудовник часто здатний провести розрахунки за власною методикою, яка працює далеко не на користь покупця.

А ЯК ВВАЖАЄТЕ ВИ???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *