За що можна лаяти і карати дитину

Проте, все ж, є така поведінка, коли малюк поводиться неприпустимо, у цьому випадку зародження невірної моделі образу його поведінки потрібно припиняти якомога раніше. Припиняти його слід з усією серйозністю і врівноваженістю, тобто такі засоби як крики і шльопанці – категорично виключаються. Дитина просто може не здогадуватися, чому не можна розбивати тарілки, обмазувати кашкою близьких або кусати? Все залежить тільки від ваших порад, настанов та пояснень. Саме таким способом малюк пізнає цей світ. Коли він вже буде здатний розуміти ваші слова, інтонацію і погляди, обов’язково пояснюйте йому правила, проте, якщо малюк ще не досяг цього віку, вихід теж є. Просто не готує самі ж грунт для вчинення проступку, тобто, наприклад, не ставити кімнатні рослини так, щоб він міг дістати, посмикати пелюсточки, а то й перевернути горщик із землею. Також необхідно припиняти певні дії просто тому, що не можна це робити! Якщо ваша дитина збирається заподіяти шкоду кому-небудь або себе, а також проявляє нахабство і зухвалість – потрібно чітко знати, що робити так не можна, але, не забувайте, що при кожному «не можна» потрібно підібрати яке-небудь «можна», тобто він повинен дізнатися, як чинити дозволяється.

З якого віку можна карати дитину

У якому віці можна карати дитину? Конкретно визначеного віку для початку застосування покарання назвати неможливо, але одне точно бути орієнтиром – як тільки ваш дитинка почне розуміти ваші жести, погляди і мова в цілому. Зазвичай в 10 місяців – рік у малюків починається особлива активність – їх приваблюють квіткові горщики, спокійно розташовується на столі, взуття – в усьому він починає «наводити порядок». Часто буває так, що шльопанці по дупі, або не сприймаються як покарання, або викликають відповідну реакцію – удар у відповідь. Тому таких заходів краще уникнути. Слід пояснити дитині чітко і зрозуміло, що так робити не можна. Своєчасно необхідно відучити малюка від брехні і укусів – дві дуже шкідливі дитячі звички. Далі від них звільнитися буде складніше.

Якщо ви не почнете вже в цьому віці ділити вчинки на «можна» і «можна», то потім чадо не буде розуміти не тільки, за що його карають, але ще і як це так – мене ж раніше не лаяли, не кривдили, з чого це раптом? Так що візьміть на замітку, що виховувати і карати треба справедливо, так і своєчасно. Якщо ви хочете для своєї дитини безхмарного, безтурботного дитинства, шляхом уникнення суворо звіту і розумних заборон, то знайте – це суттєва помилка. Може у дитя воно і буде щасливим через вседозволеності, але на характері дитини це відіб’ється вкрай негативно.

Можна кричати на дитину і карати фізично

І ще одне питання, що заслуговує уваги, можна карати дитину фізично і лаяти дитину за брехню, за двійки, за агресивну поведінку або якщо він кусається?

Фізичні покарання можуть породити у винного почуття приниження та образи, що, в свою чергу, виливається в агресію по відношенню до тих, хто молодший і слабкіше. Далі дитині може бути властива замкнутість і недовіру до своїх батьків. Але ж ви не хочете цього, правильно? Постарайтеся все-таки знайти інші засоби.

Приблизно так само справа йде з криками. Психологами доведено, що спокійний і врівноважений голос найчастіше є гарантом того, що дитина все-таки зрозуміє, що хочуть до нього донести, ніж та ж інформація буде міститися в крику. Ви тільки налякаєте і скривдите дитини. І до того ж, запам’ятайте і візьміть за правило: найкраще виховання – це виховання на власному прикладі. Жодній дитині не сподобається, якщо один з батьків буде робити те, що дитині забороняється – несправедливість очевидна, власне, з часом він зробить для себе висновок, що «раз мамі (татові) можна, значить, і мені теж».

Краще не додавати чогось поганого в покарання, а навпаки, позбавляти дитину чогось хорошого за провину. Наприклад, якщо дитина не прибере за собою свої іграшки, він не піде дивитися улюблений мультфільм. Головне при цьому свої обіцянки обов’язково стримувати, інакше потім ваші слова втратять цінність, а ви не будете шановні своїм чадом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *